مهمترین چالش در ذهن شخصی که در بالاترین مقام اجرایی یک هتل قرار گرفته و یا در حکم سرمایه گذار اصلی در یک هتل نقش آفرینی می کند، سودآوری در عین حفظ و یا ارتقاء برند آن هتل است. سوال مهم این است که یک مدیر ارشد و یا مالک هتل ، چگونه و با چه ابزاری می تواند به صورت مستمر، مجموعه خود را در مسیر سودآوری رصد و حفظ کند؟
جواب این سوال در زیر سیستم جدیدی تحت عنوان " زیر سیستم داشبورد مدیریت ارشد هتلداری " است که خاص مدیران ارشد، صاحبان و سرمایه گذاران فعال در صنعت هتلداری توسط شرکت مهندسی رایین سیستم طراحی و تولید شده است.

زیر سیستم مدیریت ارشد هتلداری

میزان درآمد، هزینه و ضریب اشغال اتاق ها را ، رصد کنید.

برپایه اطلاعات و گزارشات دقیق، استراتژی و تصمیمات کلیدی آینده را پایه ریزی کنید.

مجموعه هتل های خود را به سمت سودآوری بیشتر هدایت کنید.

از حوزه های مهمی که برای کنترل و رصد سودآوری بسیار اهمیت دارد، سه حوزه درآمدها، هزینه ها و ضریب اشغال اتاق ها چه از منظر تعدادی و چه از منظر ریالی است. به بیان دیگر ، تشخیص و شناسایی روش های بهبود و ارتقاء این حوزه ها ، عملا به سودآوری ختم می شود. بنابراین مدیران ارشد نیازمند اخذ اطلاعات روزانه، ماهانه و سالانه از این سه حوزه برای تصمیم گیری های مهم خود در این سه حوزه هستند. زیر سیستم داشبورد مدیریت ارشد هتلداری کاملا با سیستم جامع هتلداری رایین سازگار بوده و با اتکا بر داده های تولید شده توسط این سیستم ، قادر به تولید اطلاعات متنوع در این سه حوزه بصورت نمودار می باشد.

به عنوان نمونه در حوزه درآمدها در محورهای زیر ، نمودارهای فوق را به مدیران ارشد ارائه می نماید:

 1. درآمدهای اقامت ، درآمدهای پذیرایی و سایر
 2. درآمدهای نقدی و درآمدهای اعتباری
 3. ریز درآمدها شامل: درآمدها ، تخفیفات ، برگشت از فروش ، حق سرویس و مالیات

تمامی این نمودارها در بازه های روزانه، ماهانه، و یا سالانه (به دلخواه مدیر ارشد) در اختیار وی قرار می گیرد.

به همین منوال زیر سیستم داشبورد مدیریت ارشد هتلداری ، نمودارهای متنوعی در خصوص درصد اشغال و تعداد میهمانان مقیم در هتل و نیز در حوزه هزینه های متنوع هتل، تولید و به کاربر خود ارائه می دهد. با این تسهیلات ، شرایط بررسی و تحلیل اطلاعات به منظور سودآوری کل مجموعه ، بسیار سهل و آسان خواهد شد و مدیران ارشد و مدیران مالی هتل ها ، راحتر از گذشته و با اطمینان بیشتر قادر به تصمیم گیری های مهم خود خواهند بود.


 
نسخه ساده شده زیر سیستم برای تک هتل ها
طراحی ویژه زیرسیستم برای هتل های زنجیره ای
نمودارهای خروجی زیرسیستم

با انجام محاسبات شبانه، خلاصه اطلاعات آماری (تعدادی) و اطلاعات ریالی (درآمدی) هتل در نرم افزار هتلداری فرآوری و ذخیره شده و دو نوع نمودار در دسترس مدیران هتل قرار می گیرد.

نمودارهای تعدادی

 • نمودار درصد اشغال.
 • نمودار تعدادی مهمانان مقیم.

نمودارهای درآمدی

 • نمودار مقایسه ای درآمد به تفکیک
  (اقامت/پذیرایی/سایر)
 • نمودار مقایسه ای درآمد به تفکیک نوع طرف حساب
  (نقدی/اعتباری/پرسنل/مامورین)
 • نمودار تحلیل درآمد
  (درآمد، تخفیف، برگشت از فروش، حق سرویس، مالیات)
 • نمودار مقایسه ای نقدینگی  نزد صندوق ها
 • نمودار درصدی درآمد
چند نمونه از نمودارهای خروجی زیرسیستم


 

 

 
این زیرسیستم مهم را تهیه کنید

زیر سیستم داشبورد مدیریت ارشد هتلداری در نسخه جدید سیستم جامع هتلداری رایین گنجانده شده است که در اولین به روز رسانی، روی سرور آن هتل نصب خواهد شد.

در صورت تمایل به بهره برداری از این زیر سیستم، لطفا مراتب را به کارشناسان واحد پشتیبانی شرکت مهندسی رایین سیستم اعلام فرمایید تا مراحل راه اندازی در آن هتل متعاقبا پیگیری و انجام شود.

یک فنجان قهوه مهمان ما باشید

شاید احساس کنید الان امکان بکار گیری امکاناتی که در اینجا معرفی شده رو ندارید. ممکنه از نظر مالی و یا حتی از نظر انسجام کسب و کارتون این آمادگی رو در خودتون احساس نکنید. ولی زیاد سخت نگیرید. مسیر رسیدن به آمادگی ، یک مسیر بی پایانه و هیچوقت تموم نمیشه. ما خوشحال میشیم که با افراد با انگیزه ای که در کارشون جدی هستند آشنا بشیم و اونها رو با دنیایی آشنا کنیم که کسب و کارشون رو حسابی متحول کنه.

با ما تماس بگیرید تا گپی دوستانه با هم داشته باشیم.

با تماس با شماره تلفن ۸۸۵۲۳۹۱۰ - ۲۱ (۹۸)+  و یا تکمیل فرم ، هماهنگی های لازم برای حضور شما در شرکت انجام میشه و این فرصت بوجود میاد تا هر دو طرف از تجربه های جدید و آشنایی با افراد جدید بهره مند بشن.